Drodzy Kibice, Sponsorzy, Przyjaciele


Drodzy Kibice, Sponsorzy, Przyjaciele,

trudno jest pisać o sezonie, który skończył się przedwcześnie z powodów nie związanych ze sportem a z drugiej strony to był historyczny sezon pełen wrażeń, pozytywnych emocji zwieńczony sukcesem, którego nie spodziewaliśmy się przed jego rozpoczęciem.
Zaczęliśmy ten sezon w składzie praktycznie niezmienionym w zestawieniu z zespołem, który wygrywał drugą ligę. Wzmocniliśmy się na pozycjach, na których mieliśmy największe braki zarazem zapewniając pozostałym zawodnikom możliwość sprawdzenia się na parkietach pierwszoligowych.
Okres przygotowawczy był bardziej wymagający niż dotychczas, zwiększyliśmy liczbę treningów
w tygodniu żeby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek na zapleczu PGNiG Superligi.
W końcu przyszedł wymarzony i długo oczekiwany debiut na parkietach pierwszej ligi – zaczęliśmy zmagania 22 września 2019 od bardzo wymagającego przeciwnika, którego celem od początku sezonu był awans, KPR Legionowo. Niestety przegraliśmy to spotkanie 33:31, było blisko…
W drugiej kolejce przyszedł czas na historyczny mecz przed własną publicznością i wygraną 42:31 nad Azotami Puławy II.
Trzecia kolejka to pojedynek na wyjeździe z bardzo silną drużyną AZS AWF Biała Podlaska, który również nieznacznie przegraliśmy (27:25). W pierwszej rundzie z parkietu pokonani schodziliśmy jeszcze tylko raz – po rzutach karnych z drużyną z Zamościa (po 60 minutach był remis 31:31) żeby później odnieść 6 zwycięstw z rzędu!!!
Beniaminek na 5-kę! Tak można było o nas powiedzieć po I rundzie rozgrywek – zajęliśmy 5 miejsce w tabeli ze stratą tylko 2 punktów do lidera!

Okres między rundami to był czas dla nas na zaleczenie wszystkich kontuzji, urazów po pierwszej połowie rozgrywek, których niestety okazało się więcej niż zazwyczaj bywało to wcześniej.
Był to również czas na wprowadzenie do przygotować nowego dla nas rodzaju treningu z kettlebell’ami, który okazał się świetnym uzupełnieniem naszych przygotowań.

Drugą rundę zaczęliśmy znowu od spotkania z doświadczonym KPR Legionowo i niestety znów z nimi przegraliśmy 30:34 (18:18). Jak się okazało była to nasz ostatnia porażka w pierwszej lidze w sezonie 2019/2020 ponieważ kolejne 3 mecze wygraliśmy!
Ostatecznie po rozegraniu 15 spotkań w pierwszej lidze skończyliśmy sezon na 4 pozycji w tabeli
z dorobkiem 34 punktów (5 punktów straty do lidera – KPR Legionowo).
Na początku sezonu każdy z nas taki wynik wziąłby w ciemno ale, że apetyt rośnie w miarę jedzenia liczyliśmy po cichu na zajęcie miejsca w pierwszej trójce – niestety nie będzie nam dane dowiedzieć się co by było gdyby…

W sezonie 2019/2020 odnieśliśmy 11 zwycięstw ponosząc 4 porażki (2 z KPR Legionowo które wygrało rozgrywki, 1 z AZS ZWF Biała Podlaska i 1 z MKS Padwa Zamość po rzutach karnych), rzuciliśmy 463 bramki tracąc przy tym 405.

Najwięcej bramek dla naszego zespołu w rozgrywkach zdobyli:
Piotr Gasin – 82
Daniel Goliszewski – 74
Jakub Bulski – 53
Kamil Stępnik – 52
Kamil Siedlarz – 49.

Ten sezon to dla nas ogromny sukces dlatego w imieniu swoim i Trenera Błaszkiewicza oraz Zawodników chciałbym podziękować Wam Kibice za to że zapełnialiście naszą halę, dopingowaliście nas i trzymaliście za nas kciuki w meczach wyjazdowych! Władzom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na czele z Panem Rektorem Jackiem Semaniakiem oraz wszystkim naszym Sponsorom dziękuję za wsparcie finansowe i słowa uznania – bez Was nie moglibyśmy spełnić swoich marzeń!

Jednocześnie liczę, że w kolejnym sezonie udowodnimy że nie znaleźliśmy się w gronie zespołów pierwszoligowych przez przypadek i bogatsi o zdobyte doświadczenia będziemy jasnym punktem rozgrywek!
Do zobaczenia na hali!

W imieniu Zarządu, Sztabu Szkoleniowego i Zawodników
Łukasz Michalski

⚫️⚪️🔴 #razemzpasją

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Miasto Kielce
Invest Finance
STEULER KCH Polska
Expert Ubezpieczeń
Biuro Podróży Selva Tour
TOP Klima
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.
Buskowianka Zdrój
Hiflex
RS Active
Centrum Kettlebell & CrossTrening Kielce
Prohandball – Szkoła Bramkarzy